wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się dewastują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz